Banner

Витратні матеріали для упаковки вантажу на паллетах

При покупці пакувального обладнання, виробники товарів, як правило, замислюються про потреби у витратних матеріалах лише в самий останній момент, але у багатьох випадках буває так, що саме устаткування комплектується виходячи з використовуваних при пакуванні матеріалів. І слід зауважити, що головну роль у збереженні товару при транспортуванні, грають якість і параметри пакувального матеріалу.

У що ж упаковують товар при транспортуванні? Як правило, основним матеріалом для упаковування вантажу, є стрейч плівка.

Стрейч плівка (рідше стретч плівка) - досить поширений матеріал, використовується для груповання товару на палетах. Завдяки її унікальним властивостям, стрейч плівкою можливо надійно упакувати вантаж, захистивши його при цьому не тільки від розсипання в процесі транспортування, а й від механічного пошкодження, зайвого забруднення та інших негативних оточуючих факторів.

Але не дивлячись на унікальні властивості стрейч плівки, для упаковки відносно важких вантажів, рекомендується застосовувати пластикові пакувальні стрічки (поліпропіленову PP і поліестеровую PET стрічки). Ці стрічки відрізняються між собою не тільки за м'якістю/твердості самої стрічки, але і по різниці в зусиллі на розрив. Кінці пластикових стрічок як правило з'єднуються способом фрикційного зварювання за допомогою ручного інструменту або машин для обв'язки.

Поліпропіленова стрічка на сьогоднішній день є більш популярною при упаковці вантажів середньої тяжкості. Незважаючи на невеликі розривні навантаження, поліпропіленова стрічка здатна надійно зафіксувати вантаж на палеті для подальшого транспортування. А в поєднанні зі стрейч плівкою - стане надійним захисником збереження Вашого вантажу. Так само слід зауважити, що діаметр картонної котушки, на яку намотана поліпропіленова стрічка складає всього 200мм, і цими даними слід керуватися при виборі Диспенсора пластикової стрічки.

Поліестерова стрічка - прийшла на зміну сталевої стрічки, для упаковки вантажів високої тяжкості. Розривні навантаження поліестерової стрічки деколи в два рази вище, ніж у поліпропіленової стрічки. Поліестерова стрічка намотана на картонну котушку діаметром в 406мм. І для зручності користування поліестерової стрічкою в процесі упаковування, рекомендується використовувати диспенсер (розмотувач) саме для цього типу пластикових стрічок.

Так само, при бажанні зберегти вантаж при транспортуванні, важливим є використання захисних кутників, для збереження країв вантажу від зминання пластиковою стрічкою. Захисні кутники бувають пластикові і картонні. Пластиковий захисний кутник підкладається безпосередньо під пластикову стрічку на вигині вантажу, тим самим захищаючи вантаж від зминання стрічкою, а стрічку від надмірного вигину. При бажанні захистити вантаж повноцінно, використовують картонний захисний кутник, який створює своєрідне ребро жорсткості, і не дає поліпропіленової або поліестерової стрічці згубно впливати на вантаж.

Бувають випадки, коли для скріплення кінців пластикової стрічки незамінним є застосування металевих скоб. З даним способом скріплення кінців пластикової стрічки (частіше поліестерової стрічки) можна зіткнутися при пакуванні вантажу далеко від цивілізації - наприклад на лісоповалі, де важкі колоди упаковують в поліестеровую стрічку. В даному випадку застосування металевих скоб стане найкращим вибором для скріплення кінців поліестерової стрічки.

Слід так само сказати про неможливість застосування пластикових (поліпропіленової ПП і поліестерової ПЕТ) стрічок у важкому агресивному хімічному середовищі, в морських портах, і інших місцях, де висуваються особливі вимоги до пакувального матеріалу. У таких випадках надійним помічником при упаковці вантажу стане сталева (металева) стрічка. Кінці металевої стрічки, так само як і у пластиковій, можуть скріплюватися як за допомогою скоб (гільз), так і безгільзовим методом. Але на відміну від пластикових стрічок, при застосуванні безгільзовим методу з'єднання, кінці металевої стрічки скріплюються способом "прокусування" стрічки, а не методом фрикційного зварювання.

Товщина металу, з якого виконані скоби для скріплення кінців металевих стрічок значно товща, ніж у скоб для скріплення пластикових стрічок.

Керуючись вищенаведеними даними про якість і різновиди пакувального матеріалу і аксесуарів, а так само даними про необхідної продуктивності для забезпечення потреб "правильної" роботи вашого виробництва, ви зможете підібрати для себе якісне пакувальне обладнання, яке буде відповідати всім вашим потребам.